Kilo verenelere tavsiyeler

Sizde artık fazla kilolarınızdan bıkmış ve bir şekilde zayıflamaya çalışıyor veya zayıflamak istiyorsanız size altın değerinde tavsiyeler veriyoruz. Zayıflamaya çalışanlar için çok değerli besin ve egzersiz önerileri yazımızda

Zayıflamaya Karar Vermek

Belki psikolojik nedenlerden belki de hastalık gibi nedenlerden dolayı kilo aldınız fakat vermek istiyorsun. Kilo vermeye başlamaya korkmayın. Başlamak için tam zamanı sadece ertelemeyin. Neden kilo aldığınızı ve neden kilo vermek istediğinizi düşünün bu şekilde kendinizi harekete geçirin. Zayıflamaya karar vermek kolaydır fakat uygulamada zorlanabilirsiniz. Gayet normal. Ama yeteri kadar isterseniz yapamayacağınız hiç bir şey yok.

Kilo vermek için kendinizi sürekli motive edin

Zayıflama sürecinde ilk günkü kararlılığınızı korumanız ilerleyen zamanlarda biraz zorlaşabilir. Kilo vermenin verdiği zorluktan veya diğer özel nedenlerden bunalmış veya umudunuzu kayıp etmiş olabilirsiniz. Kilo verirken en önemli etkilerden bir taneside motivasyonunuzu kayıp etmemektir. Motivasyon için kilo verenlere tavsiyeler;

 • Neden zayıflamak istediğinizi asla unutmayın. Yorulduğunuz zamanlarda bu nedeni düşünün.
 • Bu sürece başlarken neden zayıflamanız gerektiğini düşünmüştününüz. Kilolu halinizi ve o anları sürekli olarak aklınıza getirin, tekrar karar düşünün. Bu sayede zayıflamanın sizin için ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.
 • Bazı insalar için motivasyon bir kitapta, bir makalede veya bir videoda saklı olabilir. Bu kitap belki Paul McKenna’dan “ Sizi Zayıflatabilirim” olabilir. Belkide motivasyon odaklı Ralph S. Marston’dan “Günde Bir Doz Motivasyon” olabilir.
 • Barış Özcan’dan motivasyon videoları veya çeşitli içerik üreticilerden motivasyon odaklı videolar bulabilirsiniz.
 • Meditasyon’u deneyin. Belki aradığınız kilo verme ilhamını meditasyon esnasında bulabilirsiniz.
 • Aynada ki görüntünüzden rahatsız oluyorsanız -ki oluyorsunuz- zor dönemlerinizde aynaya ve eski kilolu fotoğraflarınıza bakın. Karşınızda sizi rahatsız eden görüntünüz sayesinde içinizdeki istek kilo verme isteği tekrardan uyanabilir.
 • Ailenizle, eşinizle ve dostlarınızla konuşun. İçinizi onlara açın. Bu sizi rahatlatır, sevdiklerinizde size moral verir.
 • Hiç bir zaman unutmayın ki siz her şeyi başarabilirsiniz.

Kilo verenlere tavsiye edeceğimiz bir diğer şeyde; Kendinizi ödüllendirin. Bu ödüllendirme tadı güzel sağlıklı smoothieler veya sevdiğiniz meyveler olabilir. Yazımızın devamında size sağlıklı ve tatlı isteğinizi kesen bazı içeceklerin tarifini vereceğiz. Öğün aralarında bu leziz smoothielerden içip tatlı meyvelerle kendinizi ödüllendirin, motivasyonunuzu yükseltin.

Zayıflamak İsteyenlere Egzersiz Önerisi

Gün boyu oturup yatarak kilo vermeyiz tabiki. Zayıflamızı hızlandırmak için egzersiz ve spor yapmak gerekir. Ayrıca kilo verenlere tavsiyemiz sporu ve egzersizi bir hayat tarzı haline getirmeniz. Bir diğer zayıflama tavsiyemiz ise 7 zeytin 1 incir tabletleridir. Bu tabletler sayesinde hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz. Sipariş için tıklayın.

Herbir egzersizi tek tek anlatmak yerine ağırlık vermeniz gereken egzersizleri söylemek daha kıymetli bir tavsiye bizce. Kilo vermek için egzersiz veya spor yaparken ağırlık vermeniz tür, tüm vücudu çalıştıran ve egzersiz süresince dinlenmenize izin vermeyen hareket ve egzersiz programıdır. Bu şekilde bölgesel yağlardan kurtulmak yerine tüm yağlarınızdan kurtabilirsiniz.

Egzersiz programını akşam yemekten 2 saat sonra yapın. Kalori yaktıktan sonra uyumanız etkiyi iki katına çıkarmaktadır. Her sabah limonlu su içtikten sonra ve kahvaltı yapmadan yarım saat önce 15 dakikalık hafif egzersiz yapın. Bu sayede gün boyu zinde ve enerjiniz yüksek olacaktır.

Yağ Yaktıran ve Tok Tutan İçecekler

Tok tutan katı yiyeceklerdense tok tutan sıvı besinler daha çok tercih ederimelidir. Sindirim sistemi sıvıyı daha iyi işler ve zayıflamaya yardımcı olur. Kilo vermek isteyenlere tavsiyemiz 3 farklı içicek grubu oluşturmanız. Bunlar, tok tutan içecekler, yağ yakan içecekler ve ödül içecekleri. Ödül içecekleride sizi tok tutmada faydalıdır. Tabiki ödül kelimesi sizi yanıltmasın sağlıklı ve az yağlı içecekler bunlar.

Sizi tok tutacak olan yegane içecek süttür. Sütün bir üstü de çikolatalı süttür. Çikolatalı süt sizi uzun süre tok tutar.

Yağ yakan içecekler ise detoks suyu olarak bildiğimiz içeceklerdir. Suyun içine limon sıkıp, satlalık ekleyip birde tarçın koyup 45 dakika dinlendirdikten sonra içebilirsiniz. Yağ yakma hızınızı arttırın.

Ödül dediğimiz diğer zayıflatan içeceğimizin için size güzel bir tarif veriyoruz. Mixere

 • 2 Adet muz
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • Yarım avuç çiğ fındık
 • Bir yemek kaşığı fıstık ezmesi
 • İçeceğiniz kadar süt ile iyice mixleyin. Sonuç: Harika ve tok tutan süper bir smoothie. Afiyet olsun

Yorum