Kilo vermek için spor ve egzersizler

Aldığınız fazlalıklardan kurtulmak  ve görünüşüzü düzeltmek istiyorsunuz fakat en etkili yöntemleri mi arıyorsunuz ? Spor salonuna ihtiyaç duymadan evde bile yapsanız son derece etkili kilo verdiren ve işe yarayacak egzersizler öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.Kilo vermek için yazımızı okuma devam edin.

Neden kilo Alırız ve kilo almayı nasıl duruduruz ?

Bu işe başlamadan önceki bazı temel bilgiler bilmemiz gerekiyor. Bu sayede vücudunuz neye nasıl tepki veriyor öğrenmiş olacağız. Neden kilo alırız? Kilo almamızın sebebi ihtiyacımızdan daha fazla yememizdir. Vücut fazla besini zor zamanlarda kullanmak için yağ olarak depolar. Bunun sonucunda kilo almaya başlarız. Kilo almayı durdurmak istiyorsak öncelikle fazla besin tüketmekten kaçınmamız gerekiyor. Bu sayede kilo almayı durdurabiliriz. Sindirim sitemin temel işleyişini anladığımıza göre kilo verme aşamasına geçebiliriz.

Zayıflamak için yapılması gerekenler

İşe ilk olarak yüksek kalorili fastfood ve çikolata gibi hazır yiyeceklerden ve atıştırmalıklardan uzak durmakla başlamak gerekiyor. Bu ürünle boyut olarak küçük olsa içerisindeki çok fazla yağ ve kalori kilo almanıza sebep olacaktır. Zayıflamak için yapılması gereken en önemli şey tamamen doğal ve sağlıklı bitkisel karışım olan 7 zeytin 1 incir ürününü temin etmektir. Bu ürün size tokluk hissi verirken aynı zamanda bağışıklığınızı güçlendirir. Sindirim sisteminizi hızlandırır ve hızlı kilo vermenize yardımcı olurken aynı zamnda sağlıklı kalmanıza ve enerjinizi korumanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu ürünü temin ettikten sonra her sabah bir bardak limonlu su ile içebilirsiniz. Uyumadan önce de 1 bardak süt ile içmeniz gerekiyor. Doğal ve bitkisel olduğu için hiç bir yan etkisi ve zararı yoktur.
Zayıflamak için hazırsak evde egzersizler yaparak kilo vermeyi öğrenme ve uygulama  zamanımız geldi.

Kilo vermek için egzersizler

Her sabah 7 zeytin 1 incir tabletimizi ve limonlu suyumuzu içip kahvaltı öncesi egzersizlerimizi yapma zamanımız geldi. Bu yazıyı tarayıcınıza kayıt ederek daha sonra kilo vermek için ihtiyacınız olduğunda okuyabilirsiniz. 
Uyku sersemliğinizi attığınıza göre bir kaç basit hareketle kendimize gelelim.

 • Önce 5 dakika ısınmamız gerekiyor tabiki. Isınmadan yapılan her hareket kaslarınızı incitme ve sonradan ağrı çekme riskine sahiptir.
 • Baştan aşağı ısınmak için, önce kafanızı sağa, sola öne ve arkaya yaslayın. Ardından önde yarım çember sonra arkada yarım çember yaparak son olarak tam tur çevirin. Bu haraketi yavaş yapın.
 • Sağ kol ilerde olarak bilinen kol çevirme haraketini yapın. Ardından sol kol, sonra geriye ve iki kol birden öne ve arkaya.
 • El ve ayak bileklerinizi esnetin. Tüm bu hareketleri yaparken yavaş adım olduğunuz yerde koşar gibi yapın.
 • Belinizi yarım daire oluşturacak şekilde önce önde sonra arkada ardından tam tur çevirin.
 • Kollarınızı arkada birleştirmeye çalışın ardından önde uzanarak birleştirip rahatlayı. Bir kaç kere kurbağa gibi zıpladıktan sonra ısınma hareketlerinizi bitirebilirsiniz.

Gelelim zayıflamak için egzersizlere;

 • Hafif adım olduğunuz yerde koşar gibi yaptıktan sonra plan hareketiyle başlayabiliriz.  Bu hareket omurganızı güçlendirirken sırtınızı karnınızı ve omuzlarızı güçlendirip şekillendirecektir.
 • O bölgedeki yağları yakmanızı sağlayacaktır.
 • Ellerinizi ve ön kollarınızı yere koyun ayaklarınızı birleştirip şınav çekecekmiş gibi bir pozisyon alın.
 • Sırtınız ve beliniz yere paraler ve düz olmalıdır.
 • Bu şekilde en az yirmi saniye durun. 30 saniye dinlenerek bu hareketi 4 tekrar yapın.

Diğer bir zayıflama hareketimiz mutlu bebek yada yarım çivi olarak bilinen hareket. Bu egzersiz karın bölgesindeki yağları yakar. Bacakları ve kalçayı güçlendirip sırt ve bel bölgesini eritir.

 • Ellerinizi öne uzatıp, ayaklarınızı uzatarak yukarıya kaldırmaya çalışın. Ellerinizle ayak ucuna değmeye çalışın.

Bu egzersizlerin haricinde sabahleyin esneme ve gerilme hareketleri yaparak vücuda hareket sinyali gönderip yağ yakmanızı sağlarsınız. 

Gün içind e fazla yüklenmemek şartıyla bu tür haraketler yapabilirsiniz. Aşırı fazla hareket yapmak daha fazla acıkıp kilo almanıza sebep olabilir.

Kilo vermek için spor yapmaya akşam yemekten iki saat sonra ağırlık verebilirsiniz. Şınav, mekik, yerinde koşar adım, squad , eğilip zıplama hareketleri ve tüm vücut çalıştıran yoğun tempolu hareketlerle kolay yoldan kilo verebilirsiniz. Akşam sporunun ardından güzel bir uyku kilo verme hızını iki katına çıkaracaktır.

Yorum