Koşarak Zayıflamak

Sonrasını hiç düşünmeden fastfood yemekten şimdi pişman olabilirsiniz. Veya obezite hastası olup artık bu işe bir son demenin zamanı geldiğini düşünüyorsun. Ne olursa olsun size harika bir yöntem. Sadece koşarak zayıflamak mümkün.

Kilo Vermek İçin Tam Zamanı

Artık bu halinizden bıktıysanız zayılamak istiyorum diyorsanız sağlığınıza sağlık katan, kilo verdiren, ciğerinizi açan, bedensel gücünüzü yükselten ve saymakla bitmeyen faydaları olan koşmak tam size göre. Sağlıklı bir şekilde koşarak zayıflayın. Vücudumuza ihtiyaçtan fazla besin almak yani ihtiyaç fazlası yemek yemek kilo almamıza neden olur. Öncelikle ihtiyacımızdan fazla yemek yemeyi bırakmamız gerekiyor. Unutmayın her şeyin fazlası zarar.

Koşmanın Faydaları

Yürüyüş yapmanın ne kadar faydalı olduğunu biliyorsunuz veya duymuşsunuzdur. Koşmanın faydaları ise bunun 5 katından daha fazladır. Her yaştan her insan koşabilir. Koşmanızı engelleyecek bir sağlık sorununuz yok ise bu sağlıklı ve zayıflatan spordan vazgeçmeyin.

1.Koşu Kalp Dostudur

Kalbinizi aktif tutmak ve güçlenmesini sağlamak için koşmak en iyi yöntemdir. Koşu esnasında hızlanan kalp atışları sayesinde dolaşımı ve solunumu hızlandırır. Dolayısıyla ciğeriniz, kalbimiz daha aktif çalışarak sizi sağlıklı tutar. İşi abartmadan iyi bir tempoda düzenli koşular yaparsanız 2 gün sonra bile bu durumu fark edebilirsiniz.

2.Koşmak Kasları Geliştirir.

Koşu yaparken nerdeyse tüm kaslarımız çalışır. Bu sayede kaslarımızı geliştiririz. Düzenli koşmak kaslarınızı güçlendirir ve dayanaklılığımızı yükseltir. Aynı zamanda güzel görünümlü bir vücuda da sahip olursunuz. Tabiki birinci hedefiniz kas geliştirmek iste bunun yanında kas geliştirmeye yönelik sporda yapabilirsiniz. Fakat biz önceliğiniz koşarak zayıflamak olduğuna inanıyoruz.

3.Kemilerinizi Koşarak Geliştirin

Tabiki kaslarınızı geliştirmekle kalmayan koşmak, kemiklerinizinde iyi bir dostudur. Her adımda darbe aldığınız için kemiklerinize kuvvet uygulanır. Bu kuvveti göre vücut kemiklerinizin çalıştığını bilerek kuvvetlendirmeye başlar. Burada dikkat edilmesi gereken konu, kemiklerimizi geliştiriyor diye sert adımlar atmak değildir. Unutmayın sert adımlar fayda yerine zarar verir.

4.Beynimizi Canlı Tutar

Buradaki canlılık dinçlik anlamındadır. Hızlanan  kan dolaşımı sayesinde beyne kan akışı yoğunlaşır. Bu durum beynimiz için iyidir çünkü hücrelerinin yenilenme sürecini tetikleyerek beyin gelişimini ve canlılığını sürekli aktif tutar.

5.Koşarak Zayıflarsınız

Tabiki birinci amacımız olan zayıflamak için en etkili yöntem ve spor koşmaktır. Koşmak aynı anda neredeyse tüm vücudu çalıştırır. Bu sayede bedenimizdeki yağ ve karbonhidrat oranını azaltır. Var olan yağları enerjiye çevirir. Yediğimiz besinleri de yakarak vücut gelişimi için enerjiye çevirir. Bu sayede olduğumuz kiloyuda korumak için koşmak etkilidir. Ayrıca bacakları geliştiren koşu sporu bacaklarınızdaki selülitleriden kurtulabilirsiniz. Buradaki anahtar nokta düzenli koşmak ve yediğimize dikkat etmek.

Koşmanın Kuralları

Koşmanın çok faydalı olduğunu artık herkes biliyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kurallar var. Bu kuralları göz önüne almazsak eğer ciddi sakatlanmalar ve hastalıklarla uğraşmak durumunda kalırız. Hiç kimse böyle bir şey istemez. Bizim amacımız koşarak kilo vermek. Koşarak sakatlanmak değil

  • Düzenli koşun.
  • Tempolu koşun. Düzenli ve tempolu koşmak sayesinde tüm bu faydaları alabiliriz. Aksi halde yaptığımız spor bir işe yaramaz ve sakatlanmalar olabilir.
  • Ayakkabınızı doğru seçin. Yanlış ayakkabı sizi sakatlayabilir ve ayağınızı heba edebilir. Hafif ve koşu için olan spor ayakkabıları tercih edin.
  • Koşudan önce ısının. Isınma hareketi yapmadan koşuya başlarsanız kaslarınızda ağrı ve sakatlık olabilir. Isınma hareketleriyle bu riski sıfırlayın.
  • Bir doktora gitmek önemli olabilir. Düzenli koşmaya başlamadan önce bir hekime sağlık kontrolü yaptırırsanız ileride olabilecek olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz.
  • Koşarken bol bol su için. Sıvısız kalmayın bu durum çok tehlikelidir. Yeteri miktarda su almazsanız eğer kilo veremezsiniz ve sağlığınızı bozabilirsiniz.
  • Abartmayın limit koyun. Yarım saat tempolu koşu sizi tatmin etmiyorsa sporunuzu bölüm. Yarım saat sabah yarım saat akşam koşarak denge kurabilirsiniz.
  • Yemekten sonra koşmayın. En az iki saat dinlenip koşup. Karnınız doluyken koşmak hem size eziyet verir hemde sindirim sisteminizi zorlayarak işleyişini değiştirir. Biz bu durumu istemeyiz.
  • Koşu için enerjiye ihtiyacınız var. Bunu unutmayın ve öğünlerinize sie enerji verebilecek bal, fındık ve benzeri besinlerle konuşunuzu daha verimli hale getirin.

Her sabah 7 zeytin 1 incir tabletinden bi tane içerseniz kilo verme hızınız 6 katına kadar çıkar. Sipariş için tıklayın

Yorum