Sağlıklı zayıflama yöntemleri

Aşırı kilolardan bıktınız ve zayıflamaya karar verdiniz. Araştırmaya başladınız ama birbirinden farklı yazılar ve yöntemler kafanızı karıştırdı. Sağlıklı zayıflama yöntemi ararken çıkmaza girmiş gibi hissediyorsanız doğru yerdesiniz. Doğru kaynaktan sağlıklı zayıflama yöntemi için okumaya devam edin.

Kilo Almayı Durdurmak

Görünüşünü değiştirmeye ve sağlıklı zayıflamak için ilk adımımız kilo almayı durdurmak olacaktır. Kilo almayı durdurmak için öncelikle neden kilo aldığımızı öğrenelim. İhtiyacımız olan enerjiyi karşılayacak besinden daha fazla besin tüketirsek eğer sindirim sitemimiz bunu zor zamanlarda kullanmak için yağ olarak depolayacaktır. İhtiyacımız kadar yersek eğer kilo almayı durdururuz. İhtiyacımızdan az yersek kilo vermeye başlarız. Fakat ihtiyaçtan az yemek çok tehlikeli olabilir. Ve sonrasında daha fazla kilo almanıza sebep olabilir.

Neden kilo aldığımızı öğrendiğimize göre, kilo almayı durdurmamız gerekiyor. Bir günde ne kadar enerjiye ihtiyacımız var onu öğrenmeliyiz. Bu yaptığınız işe ve günlük hayat tarzınıza göre değişebilir. Hep minimumu düşünmemiz bize kolaylık sağlar. Ortalama olarak yediğinizin yarısı sizin ihtiyacınız olan enerjiyi barındırır. Diğer yarısı fazladır. Buda kilo almanıza sebep olur.

Sağlıklı Zayıflamak İçin

Kilo almayı durduğumuza göre artık sağlıklı zayıflamak için neler yapmak gerekir onu öğreneceğiz.

Tabiki kilo vermek deyince aklınıza hemen egzersiz ve diyet geliyor. Haklısınız egzersiz ve diyet olmadan sağlıklı zayıflama olmaz. Çeşitli ilaç ve ameliyat gibi müdahaleler ile zayıflanabilir. Ama sağlıklı bir zayıflama olmayacaktır. Bunun için bizim spor yapmamız, sağlıklı beslenmemiz ve bilinçli olmamız gerekiyor. Kilo vermek için bazı fedakarlıklar yapmak zorundayız. Sizinde takdir ettiğiniz gibi hedeflerimize ulaşmak için çaba sarf etmek gerekiyor. Sağlıklı zayıflamak için uzmanların önerdiği 7 Zeytin 1 İncir tabletlerini tavsiye ederiz.

İlk olarak psikolojimizi bu duruma başlamadan alıştırmak gerekiyor. Kilo vermek için ne kadar karalı olduğunuzu kendinize baskılayarak tekrarlayın. Beyninize işlenmesini sağlayın. Ben kilo vereceğim diye tekrarlayın. Bunun için gereken tüm irade sizde mevcut. 7 zeytin 1 incir gibi  Zayıflamaya yardımcı gıdalar temin etmemiz gerekiyor. Bu aşamada 7 Zeytin 1 İncir tabletleri size yeterli olacaktır. Bunun haricinde meyve ve sebzelerinizi alın.

Zayıflama adımları

Psikolojik ve beden olarak hazırsanız sağlıklı zayıflama adımlarına başlıyoruz. Bu işe başlamadan önce çok sabırlı, güçlü ve karalı olmanız gerektiğini unutmayın lütfen. Bütün kötü alışkanlıklardan vazgeçerek işe başlıyoruz. Burada kötü alışkanlık derken çikolata, fastfood gibi yüksek kalorili ürünlerden bahis ediyoruz tabiki. Hayatımızdan bu tür ürünleri çıkartıyoruz. Şuanki tek hedefimiz sağlıklı bir şekilde zayıflamak.

Kilo verme sürecinde bedenen ve zihnen güçlü olmamız gerekiyor. Pes etmek yok. Yapmanız gerek bazı şeyler;

  • Çikolata, fastfood ve yüksek kalorili yiyeceklerden vazgeçmek
  • Eğer durgun bir hayatınız varsa haraket etmeye alışın.
  • Spor salonuna gitmiyorsak, evde yapabileceğimiz egzersiz hareketlerinin bir listesini çıkarın.
  • Sizi motive eden müzikleri ve kitapları edinmeye çalışın.

Sağlıklı zayıflamak için tabiki egzersiz şart. Her şey hazır ve sağlıklı kilo verme sürecimize başlıyoruz. Her sabah limonlu su ve 7 Zeytin 1 İncir tableti içmeyi alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor. Limon metabolizmamızı harekete geçirerek bütün vücudumuzu uyandırır. Gün boyu çalışır halde tutar. 7 Zeytin 1 İncirin faydaları saymakla bitmiyor zaten. Bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Her gün en az 3 litre su içmeyi zorunluluk olarak bilin. Bu sayede sindirim sitemi sürekli aktif olacak ve kilo kayıp etmemize yardımcı olacak. Sabah limonlu suyunuzu içtikten sonra yarım saatlik küçük bi egzersizin faydasını tüm gün zihnde hissederek göreceksiniz. Kahvaltınızı fazla abartmadan doyacak kadar sağlıklı besinlerle yapmaya çalışın. Tok tutacak yiyecekleri tercih edin.
Gün içinde ana öğünler dışında acıkırsanız eğer meyve, süt gibi hafif şeyleri tercih edin. Sık ama az yeme taktiğini uygulamaya çalışın. Sağlıklı zayıflama yönteminde en önemli şey dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Mümkün olduğunca ev yemeği ve yüksek proteinli yiyecekler seçin.

Akşam 7’den sonra bir şey yemeyin. Çok acıkırsanız ve uyumanıza engel oluyorsa bir bardak süt veya bir tane muz yiyip tokluk hissi yaratabilirsiniz. Akşam uyumadan önce 1 tablet 7 Zeytin 1 İncir tabletinizi içmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın sağlıklı zayıflamanın anahtarı 7 Zeytin 1 İncir.

Yorum