Zayıflama Rehberi

Neden Kilo Alırız?

İstem dışı, farkında olmadan belkide bir hastalık ve ruhsal sıkıntıdan dolayı kilo alabiliriz. Rehbere başlamadan önce tabiki neden kilo aldığımızı öğrenmemiz gerekiyor. Vücudumuz kalp atışı, nefes alıp vermek, hareket etmek ve hatta beynimizi kullanmak gibi tüm faliyetler için enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerjiyi biz besinlerden alırız. Maalesef doğrudan enerji halinde alamayız. Neden kilo aldığımızda işte burada gizli.

Yediğimiz ve içtiğimiz şeylerden topladığımız bu enerjinin yanında, aynı besinlerde bulunan yağ gibi istemediğimiz besin öğelerinide almış bulunuruz. Sindirim sistemimiz besinlerdeki bu enerjiyi ayıklar. Süzgeç gibi düşünebilirsiniz. Gerekli besin öğelerininin fazlasını alırsak eğer sindirim sistemi bunları yağa dönüştürüp vücutta depolamaya başlar. Bu sayede zor zamanlarda bu yağı enerjiye dönüştürebilir. Bu yağ bizde kilo olarak gözükür. Sağlığımızı ve gündelik hayatımızı olumsuz etkilemektedir.  Vücudun bu özelliği atalarımızdan bize miras bir özelliktir. İlk çağlarda yemek bulmak bu kadar kolay değilken yediğimiz her besin değerli ve sonraki zamanlarda da kullanılmalıydı. Neden kilo aldığımızı anladık. İhtiyaç fazlası besinden dolayı kilo alırız.

Zayıflama Rehberine Hazırlık

Kilo vermek için, uzman doktorlar ile hazırladığımız bu zayıflama rehberine başlamadan önce kendimizi hazırlamak gerekiyor. Öncelikle alanında uzman doktorlar tarafından hazırlanan zayıflamak amaçlı 7 zeytin 1 incir adlı ürünü temin etmemiz gerekiyor.  Bu ürünü detaylı anlattığımız makaleye buradan ulaşabilirsiniz. Yinede kısaca bahsetmek gerekirse; Oldukça faydalı olan 7 Zeytin 1 İnciri her gün yerseniz eğer sağlıklı zayıflamın mucizesine tanıklık edersiniz. Her gün 7 zeytin 1 incir yemenin mucizesine Kuran da bile denk gelindi. Bu ürünün faydalarını tamamen öğrenmek isterseniz eğer makalemize bakabilirsiniz.

Zayıflama rehberine başlamadan önce kendinize sormanız gereken kilit soruları öğrenmeniz gerekiyor. Bu sorular ileride umudunuz yada motivasyonunuz bittiği zaman size yeniden başlama gücü verecektir. Kendinizi etkileyen bir hareket sorusu sorun kendinize. Böyle çirkin yaşamaya devam mı edeceğim şeklinde acımasız sorular size güç verir.

Yine zayıflama rehberimize başlamadan önce kendinize inanmanız gerekiyor. Bunu başarabileceğinize ne kadar zor olursa olsun her şeyi yapabilme gücüne sahip olduğunuza inanın. Çünkü öylesiniz. 7 Zeytin 1 İncir ürünü sayesinde zayıflama süreci sizin için daha sağlıklı geçecektir.

Kilo vermek için adımlar

İlk adımımız günlük hayanızı değiştirmek ve bunu kabullenmek olduğunu söylemiştik. Her sabah uyandığınızda bir bardak ılık limonlu su içmeniz gerekiyor. Bunu alışkanlık haline getirmeniz son derece önmemli. Limonlu suyla beraber mutlaka 7 Zeytin 1 İncir tabletinizi için. Limonlu su sindirim sisteminizi harekete geçirecek ve vücudunuzu uyandıracaktır. 7 Zeytin 1 İncir’de bulunan vitaminler ve yararlı besin öğeleri sayesinde sindirim siteminiz ve bağışıklık sisteminiz güçlenecektir.

  • Uyandıktan sonra kahvaltınızı yapmadan en aza yarım saat önce egzersiz yapmayı kendinize şart koyun. 15 dakikalık kısa esneme ve hafif egzersizler size yetecektir.
  • Egzersiz sonrasında bir bardak sade kahve ile kendinizi ödüllendirin. Kahve vücudunuzun yağ yakma hızı bi hayli yükseltecek ve size bu dönemde oldukça destek olacaktır.
  • Kahvaltınızı sağlıklı besinler ile yapın. Yumurta gibi tok tutan yiyecekler yiyin. Domates salatalık yiyerek bağışıklığınızı güçlendirin. Kilo verirken sağlıklı kalmak için için bunlara dikkat etmemiz gerekiyor.
  • Yemekler arasındaki zamanlarda acıkırsanız eğer ağır yiyecekler yemeyin. Kesinlikle fastfood ve çikolata gibi yiyeceklerden uzak durun. Acıkırsanız salata ve meyve gibi yiyecekler tüketerek açlığınızı yatıştırın. Zayıflama rehberimize uymanız çok önemlidir.
  • Öğle yemeğinizi, proteini yüksek yağı az olan tavuk yada az yağlı ev yemekleri türü gibi tercih edin.
  • Akşam yemeğini en geç saat yedide yemiş olun. Ve mümkün olduğunca az yemeye çalışın. Akşam yemeğinden 1 saat sonra meyve ile tokluk oluşturun. Fakat meyveyide az yiyin. Dayanmazsanız eğer süt içerek tokluk yaratabilirsiniz.
  • Akşam yemeğinden en az 2 saat sonra nispeten ağır bir egzersiz yapın. Bu sayede gün içinde aldığınız yağları yakabilirsiniz. Uyumadan önce 1 tane 7 Zeytin 1 İncir kapsülü içip rahat bir uyku uyuyun.
  • Uykunuzdan ödün vermeyin ve en az 8 saat uyuyun. Uyku kilo vermenin en önemli aşamasıdır.

Teoride basit ama uygulamada biraz zor olan bu zayıflama rehberinin adımlarına harfiyen uyarsanız eğer bu zorlu sürece 3 günde alışıp zorluk çekmezsiniz. Yine bu zayıflama rehberine uymaya devam ederseniz çok kısa sürede kilo vermek mümkün. 7 zeytin 1 incirürününü kullanarak diyet yapmadan bile kilo verebileceğinizi unutmayın.

Yorum